Świadczenia
- Szczegóły
- Kategoria: Świadczenia
- Odsłony: 1005
Gmina Lipnica w 2024 roku przystąpiła do programu „ Korpus Wsparcia Seniorów”, skierowanego do seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia i składa się z dwóch modułów:
Moduł I
- organizacja i koordynacja usług opiekuńczych świadczonych w formie usług sąsiedzkich.
Moduł II
- dofinansowanie zakupu usługi wsparcia w postaci opasek lub innych urządzeń bezpieczeństwa wraz z systemem obsługi.
Realizatorem programu „ Korpus Wsparcia Seniorów” 2024r jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnicy.
Program jest finansowany w formie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji zadania określonego w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, zwanej dalej „ustawą o pomocy społecznej”, tj. podejmowanie innych zadań z zakresu pomocy społecznej wynikających z rozeznanych potrzeb gminy, w tym tworzenie i realizacja programów osłonowych. Gmina przystępując do realizacji programu przyjęła uchwałą program osłonowy.
Wojewoda przyznał Gminie Lipnica środki na realizację programu w wysokości 34 253,00 zł
Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 ma na celu zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 60 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie gminy, wpisujących się we wskazane w programie obszary.
Poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość” przy użyciu tzw. „ opasek bezpieczeństwa”.
- Szczegóły
- Kategoria: Świadczenia
- Odsłony: 2562
Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie świadczy pomoc pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom przestępstw oraz osób im najbliższych (także dla osób dotkniętych przemocą domową, próbami samobójczymi, dla dzieci potrzebujących wsparcia) oraz wspiera i rozwija system pomocy poprzez Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym.
Linia Pomocy Pokrzywdzonym jest finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz spełnia następujące funkcje:
- obsługa telefonu zaufania dla ofiar przestępstw (w tym dotyczący przemocy domowej, prób samobójczych, wsparcia dla dzieci),
- zapewnienie osobom pokrzywdzonym przestępstwem dostępu do pomocy psychologicznej i prawnej świadczonej przez telefon i drogą elektroniczną za pośrednictwem skrzynki e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),
- zapewnienie osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadom możliwości umówienia się na spotkanie z osobą pierwszego kontaktu w Ośrodku Pomocy drogą telefoniczną,
- upowszechnianie wiedzy na temat praw osób pokrzywdzonych przestępstwem,
- promowanie systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom,
- informacja o Funduszu Sprawiedliwości.
Jesteś ofiarą przestępstwa? Świadkiem? Doznajesz przemocy np. w rodzinie? Czujesz się osamotniony? Szukasz pomocy?
Zadzwoń
+ 48 222 309 900
Wsparcie przez 24 godziny\7 dni w tygodniu
Odwiedź również nasze strony:
www.numersos.pl
www.pokrzywdzeni.online
www.swiadkowie.online
www.samobojstwo.online
www.przemoc.online
www.dla-dziecka.online
- Szczegóły
- Kategoria: Świadczenia
- Odsłony: 3046
Ministerstwo Funduszy i Polityki Społecznej ogłosiło dla samorządów działających w partnerstwie z ngos konkurs na skalowanie innowacji społecznej "Wygrana Rodzina". Jego celem jest walka z dziedziczonym ubóstwem.
Program "Wygrana Rodzina" to innowacyjny program, który będzie realizowany na terenach gmin, gdzie występuje koncentracja ubóstwa oraz negatywnych zjawisk, a stan ten "przenosi się" na następne pokolenia. Dotyczy pomocy w konkretnych miejscach- np. w dzielnicach i osiedlach miast. Wsparcie będzie uruchamiane tam, gdzie dotychczasowa pomoc społeczna okazała się niewystarczająca lub nieskuteczna.
W konkursie "Wygrana Rodzina" mogą wziąć udział gminy lub ich jednostki organizacyjne, np. ośrodki pomocy społecznej w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, które mają doświadczenie w działalności na rzecz włączenia społecznego, ewentualnie inne instytucje samorządowe.
Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie link
- Szczegóły
- Kategoria: Świadczenia
- Odsłony: 3357
Po zakończeniu realizacji projektu kontynuujemy spotkania integracyjne w Punkcie Integracji Społecznej w Prądzonie. W dniu 12.02.2024r. wspólnie pożegnaliśmy karnawał. Kolejne spotkanie planujemy na marzec 2024r. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.
- Szczegóły
- Kategoria: Świadczenia
- Odsłony: 3895
PRACODAWCO!
Inkubator Kariery – Punkt Doradztwa dla Młodzieży rusza z nowym, testowym modelem staży - trening zawodowy!
Trening zawodowy to innowacyjny pomysł Powiatowego Urzędu Pracy na stworzenie możliwości zdobycia stałej pracy oraz nowego doświadczenia zawodowego dla osób młodych od 18 do 30 roku życia, zamieszkałych na terenie powiatu bytowskiego!
Dla wybranych 15 uczestników projektu oferujemy:
8 miesięczny trening zawodowy realizowany w okresie od stycznia do listopada 2024r.
Pierwsze 4 miesiące uczestnik zdobywa nowe doświadczenie zawodowe u wybranego pracodawcy, za które otrzymuje stypendium w wysokości 2,5 tys. złotych wypłacane przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie.
Kolejne 4 miesiące treningu zawodowego uczestnik zostaje zatrudniony przez pracodawcę na umowę o pracę na cały etat, z wynagrodzeniem na poziomie co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę. Na wniosek pracodawcy część kosztów zatrudnienia będzie refundowana przez PUP. Wysokość refundacji zostanie uprzednio uzgodniona ale nie może przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę i składek na ubezpieczenie społeczne.
Co musisz zrobić, by zgłosić swoją kandydaturę?
Pobierz wniosek o zorganizowanie treningu zawodowego lub odbierz go w Inkubatorze Kariery – Punkcie Doradztwa dla Młodzieży, ul. Slipyja 1/6 w Bytowie lub w Ośrodku Pomocy Społecznej na terenie Twojej gminy.
https://bytow.praca.gov.pl/-/22434062-pracodawco-ruszamy-z-nowym-testowym-modelem-stazy-trening-zawodowy-?fbclid=IwAR2wfolHc4c3MugFw0TmBEn07hbs4GTzFx0eNSA1ChMxM22uonHTikDFhTE
Wypełniony formularz dostarcz do:
Osobiście do Inkubatora Kariery
E-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przekaż pracownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej
Potrzebujesz więcej informacji?
519 074 632 lub 519 074 633
Świadczenia wychowawcze "500+" Liczba artykułów: 3
Świadczenia rodzinne Liczba artykułów: 3
Fundusz alimentacyjny Liczba artykułów: 1
Jednorazowe świadczenie "Za życiem" Liczba artykułów: 1
Od 1 stycznia 2017 r., z tytułu urodzenia dziecka, u którego zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu przysługuje prawo do jednorazowego świadczenia w wysokości 4000 zł, przyznawanego na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. Z 2016 r., poz. 1860 z późn. zm.).
Jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł przysługuje matce lub ojcu, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka (tj. osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, jeśli wystąpiła do sądu z wnioskiem o przysposobienie dziecka) bez względu na dochód, po wypełnieniu stosownego wniosku oraz podpisaniu zawartych w nim oświadczeń i dołączeniu wymaganych dokumentów.
Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia należy złożyć w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka. Wniosek złożony po terminie zostanie pozostawiony bez rozpoznania.
Wraz z wnioskiem należy przedłożyć:
- zaświadczenie, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu (zaświadczenie takie wydaje lekarz lub położna). Wymóg ten nie dotyczy opiekuna prawnego, opiekuna faktycznego i osoby, która przysposobiła dziecko.
- zaświadczenie lekarskie, które potwierdza u dziecka ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu. Zaświadczenie takie może być wystawione wyłącznie przez lekarza, z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, albo lekarza, który jest zatrudniony lub wykonuje zawód w przychodni, z którą NFZ zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, posiadającego specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii. Przepisy nie określają szczegółowo wzoru takiego zaświadczenia.
Zasiłek rodzinny Liczba artykułów: 9
w budowie